قیمت ایمپلنت

قیمت ایمپلنت ؛ هزینه های درمانی و قیمت ایمپلنت چگونه محاسبه می شود ؟

قیمت ایمپلنت و هزینه های درمانی مربوط به آن چگونه محاسبه می شود ؟ هزینه ها و قیمت ایمپلنت در حالت کلی شامل چه مواردی می شود ؟ آیا شما هم سوالاتی در خصوص هزینه ها و نحوه محاسبه هزینه ها و قیمت ایمپلنت دارید ؟ آیا می دانید که چه برند با چه قیمتی برای شما مناسب تر است ؟ آیا میدانید که چه عواملی بروی قیمت ایمپلنت تاثیر گذار هستند ؟ ما در مقاله با عنوان ” قیمت ایمپلنت ” به تمامی سوالات شما پاسخ خواهیم داد .

در ابتدا باید بگوییم بعد از این كه شما توسط دندانپزشكتان معاینه شدید و پیش از اینكه هرگونه تصمیمی در ارتباط با درمان ایمپلنت بگیرید، باید هزینه های درمانی را مد نظر قرار دهید. درمان ایمپلنت درست مانند هر درمان وقت گیر و پیچیده پزشكی یا دندانپزشكی ، نسبتاً گران است. شما باید از همه هزینه های لازم مطلع باشید. اگر قرار است توسط یك تیم دندانپزشكی درمان شوید  و هزینه ای را با عنوان “قیمت ایمپلنت” پرداخت نمایید باید مبلغ دریافتی تك تك آنها را بدانید. مثلاً اگر یك جراح پریودونتیست ایمپلنت را درون فك شما قرار می دهد و سپس یك پروستودنتیست یا دندانپزشك خانوادگی خودتان برای آن تاج (پروتز) برای جایگزین كردن دندان از دست رفته می سازد، باید از هر دو نفر مقدار هزینه درمانی را جویا باشید.
اگر بیمه دندانی دارید، شما یا دندانپزشكتان پیش از شروع درمان با شركت بیمه تماس بگیرید تا بدانید چه درمان هایی و با چه هزینه هایی را پوشش می دهد. شركت های بیمه در مورد درمانهای تحت پوشش خود متفاوتند. اینكه شما پیش از اینكه دست به هرگونه درمانی بزنید بدانید كه چه مقدار از هزینه ها و قیمت ایمپلنت را بیمه تقبل می كند و چه مقدار را خودتان باید بپردازید، مهم است.

در ادامه به توضیحات کامل تری در خصوص قیمت ایمپلنت میپردازیم.

مراحل معمول درمان ایمپلنت چیست؟

در ادامه مقاله قیمت ایمپلنت ، در جدول چگونگی و مراحل قرار گرفتن ایمپلنت در دهان نشان داده شده است. نوع درمان در مورد شخص شما ممكن است تفاوت داشته باشد، در این مورد می توانید با دندانپزشك خود مشورت كنید.

 

قیمت ایمپلنت

قیمت ایمپلنت دندان نیش

 

معاینه و تشخیص

رادیوگرافی از فک و دهان جهت شناسایی نوع، میزان و محل استخوان موجود

هنگامی كه شما دندانپزشكتان را برای بار اول میبینید و با او در مورد امكان درمان ایمپلنت صحبت می كنید، دهان شما بطور كامل ازریابی می شود. از فك و دندان های شما رادیوگرافی های مخصوص گرفته میشود تا دندانپزشك بتواند نوع، میزان و محل استخوان موجود را شناسایی كند. شما ممكن است مجبور باشید آزمایشات دیگری برای چك كردن وضعیت خون، عملكرد قلب ، وضعیت ریه ها و وضعیت سلامتی عمومی انجام دهید. بدیهی است که همه ی این موارد بروی هزینه ها و قیمت ایمپلنت تاثیرگذار هستند .

 

قالبگیری از دهان برای مطالعه و طرح درمان ایمپلنت

قالبگیری از فكو دندان ها هم ضروری است. دندانپزشك می تواند با استفاده از این قالب ها بعدا مدل های بسازد. این (Surgical guide) شبه پلاستیكی بسازد تا بتواند بر اساس آن طرح درمان بدهد و راهنمای جراحی راهنمای جراحی به جراح كمك می كند تا ایمپلنت را در محل مناسب قرار دهد.

علاوه بر اینها، یك تست روانشناسی هم ممكن است انجام گیرد. این تست می تواند مشكلات شخصیتی فرد را كه می تواند درصد موفقیت درمان را از حد انتظار كمتر كند، به دندانپزشك نشان دهد و به همكاری بین بیمار و دندانپزشك كمك كند.این مورد هم جزو هزینه های جانبی مرتبط به قیمت ایمپلنت می باشد.

قیمت ایمپلنت آمریکایی

 

قیمت ایمپلنت کره ای

جراحی كاشت ایمپلنت در فك

در ادامه مقاله قیمت ایمپلنت باید بگوییم که : هنگامی كه شما و دندانپزشكتان تصمیم گرفتید كه درمان ایمپلنت برای شما مناسب است، معاینات لازم انجام شد و دندانپزشكشما سیستم ایمپلنت مناسب را انتخاب كرد، برای جراحی برنامه ریزی می شود. جراحی بطور معمول بسته به سیستم ایمپلنتی كه برای شما انتخاب شده است شامل ١ یا ٢ مرحله است. این آرام بخشی) ملایم انجام گیرد یا در بیمارستان ) sedation جراحی می تواند در مطب با بی حسی موضعی یا تحت بی هوشی عمومی صورت پذیرد. یك محیط استریل و انجام جراحی محتاطانه و ظریف برای رسیدن به موفقیت ضروری است. اگر جراحی در بیمارستان انجام شود ممكن است یك شب بستری شدن در بیمارستان لازم باشد .

مرحله اول جراحی

در جراحی اول، ایمپلنت، در استخوان فك، در زیر لثه، قرار می گیرد. ایمپلنت ها تا زمان ترمیم از ٣ تا ٦ ماه در زیر لثه پوشیده باقی خواهند ماند. (در فك بالا و خلف فك پایین، ترمیم كامل معمولاً بیشتر طول می كشد.) بعضی ایمپلنتها پوشیده نمی شوند. آنها در طول زمان ترمیم بدون پوشش باقی می مانند. در این ایمپلنتها به جراحی دومی نیاز نیست ولی با این حال ٣ تا ٤ ماه برای ترمیم جهت جوش خوردگی كامل ایمپلنت استخوان ، زمان لازم است .

 

قیمت ایمپلنت دندان در تهران

 

قیمت ایمپلنت دندان جلو

 

قیمت ایمپلنت دندان در اصفهان

 

مرحله دوم جراحی (برای ایمپلنت هایی كه به جراحی دوم نیاز دارند)

فاز دوم جراحي معمولاً مي تواند ٣ تا ٦ ماه بعد از قرار دادن ايمپلنت در مطب دندانپزشكي انجام شود.جراح ناحيه جراحي قبلي را با بي حسي موضعي، بي حس مي كند تا شما راحتتر باشيد. سپس لثه در ناحيه ايمپلنتها باز ميشود تا ايمپلنت ها آشكار شوند. براي مدت يك تا دو هفته با قطعه اي بنام فرم دهنده لثه لثه بالاي ايمپلنت فرم داده مي شود. سپس پست هاي الحاقي كه اباتمنت ناميده مي شوند (gingival former) به ايمپلنت وصل ميگردند. (دندان جديد شما در واقع روي اين اباتمنت ها وصل مي شوند) در اين هنگام ، ايمپلنت از نظر خوب و محكم بودن و اتصال استخواني خوب ارزيابي مي شوند. سپس لثه به محل خود در اطراف اباتمنت باز گردانده شده و بخيه مي شود. كلاهك محافظ در اباتمنت پيچ مي شود و يك پانسمان جراحي يا دست دندان خودتان به همراه ماده نرمي كه داخل آن قرار مي گيرد براي كمك به ترميم بهتر لثه و ناراحتي كمتر شما روي اباتمنت ها گذاشته مي شود.

قیمت ایمپلنت دندان نیش

 

قیمت ایمپلنت دندانپزشکی

 

قیمت ایمپلنت و موارد جانبی آن

در حالت کلی قیمت ایمپلنت شامل موارد جانبی همانند جراحی لثه ( در صورت لزوم ) جای گذاری پایه ایمپلنت و جای گذاری روکش ( موقت و زیرکونیوم ) نیز می باشد .

  • جراحی لثه ( پیوند استخوان ) : یک میلیون تومان
  • جراحی لثه ( پیوند سینوس ) : یک میلیون و دویست هزار تومان
  • روکش موقت : 300 هزار تومان
  • روکش زیرکونیوم : بستگی به برند دارد.

در کلینیک تهران ایمپلنت متنوع ترین برندهای ایمپلنت ارائه می شوند و قیمت ایمپلنت در این مرکز بسیار مناسب میباشد .

 

نحوه پرداخت هزینه و قیمت ایمپلنت در کلینیک تهران ایمپلنت

 

نحوه پرداخت هزینه و قیمت ایمپلنت در کلینیک تهران ایمپلنت به صورت اقساط نیز امکان پذیر می باشد.

  • 50 درصد هزینه در مرحله جراحی – 50 درصد در مرحله پروتز ( فاصله ی زمانی بین جراحی و پروتز سه ماه می باشد )
  • پرداخت قسطی در مدت 4 ماه برای بعضی از برند ها

 

 

قیمت ایمپلنت قیمت ایمپلنت دندان یکی از دغدغه های اصلی بسیاری از افرادیست که تصمیم به بازسازی دندان های از دست رفته خود دارند . ایمپلنتقیمت ایمپلنت با توجه به تجهیزات ، مواد و بهره گیری از روش های متغیر و شامل هزینه های جانبی میباشد.
قیمت ایمپلنت و موارد جانبی آن در حالت کلی قیمت ایمپلنت شامل موارد جانبی همانند جراحی لثه ( در صورت لزوم ) جای گذاری پایه ایمپلنت و جای گذاری روکش ( موقت و زیرکونیوم ) نیز می باشد جراحی لثه ( پیوند استخوان ) : یک میلیون تومان جراحی لثه ( پیوند سینوس ) : یک میلیون و دویست هزار تومان روکش موقت : 300 هزار تومان روکش زیرکونیوم : بستگی به برند دارد در کلینیک تهران ایمپلنت متنوع ترین برندهای ایمپلنت ارائه می شوند و قیمت ایمپلنت در این مرکز بسیار مناسب میباشد . نحوه پرداخت هزینه و قیمت ایمپلنت در تهران نحوه پرداخت هزینه و قیمت ایمپلنت در کلینیک تهران ایمپلنت به صورت اقساط نیز امکان پذیر می باشد. 50 درصد هزینه در مرحله جراحی – 50 درصد در مرحله پروتز ( فاصله ی زمانی بین جراحی و پروتز سه ماه می باشد ) پرداخت قسطی در مدت 4 ماه برای بعضی از برند ها عوامل تاثیرگذار بروی قیمت ایمپلنت : موارد زیر بروی قیمت ایمپلنت تاثیر بسزایی خواهند گذاشت . اطلاع از این موارد شما را در انتخاب بهتر ایمپلنت یاری می نماید. میزان استخوان اطراف دهان و فک تعداد و نوع دندان ها برند ایمپلنت جنس و کیفیت ایمپلنت 1. میزان استخوان اطراف دهان و فک و تاثیر بروی قیمت ایمپلنت درصورتی که استخوان اطراف دهان تحلیل رفته و یا اندازه و ارتفاع استخوان کافی نباشد نیاز به پیوند استخوان می باشد که این موضوع باعث افزایش هزینه ها شده و نهایتا ایمپلنت دندانپزشکی نیز به تبع افزایش خواهد یافت . در غیر اینصورت این مسئله بروی قیمت ایمپلنت تاثیر گذار نخواهد بود . 2. عداد و نوع دندان ها کاملا بدیهی ست که تعداد دندان های کاشت تاثیر بسیار زیادی بروی قیمت ایمپلنت دارد. همچنین نوع و جنس روکش مربوطه نیز هزینه ها را تغییر خواهد داد . بطور مثال به دلیل جنبه ی زیبایی دندان قیمت ایمپلنت دندان جلو با دندان آسیا متفاوت می باشد. 3. برند ایمپلنت و تاثیر آن بروی قیمت ایمپلنت برند ایمپلنت یکی از موارد مهم و تاثیر گذار بروی می باشد. انواع مارک های ایمپلنت های دندانی در کشورهای مختلف با توجه به سابقه ساخت و کیفیت تولید متفاوت هستند . از متداول ترین های آنها می توان به ایمپلنت سوئیسی و کره ای اشاره کرد . همچنین یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه نمود تکنولوژی ساخت است که بروی قیمت ایمپلنت تاثیر می گذارد. پزشکان اکیدا توصیه میکنند که جدا از هزینه ها از برند های شناخته شده و مورد تایید سازمان های معتبر دندانپزشکی استفاده کنید چرا که استفاده از ایمپلنت های غیر استاندارد منجر به صدماتی می شوند که قابل جبران نیستند. 4. جنس و کیفیت ایمپلنت قیمت ایمپلنت با توجه به تجهیزات ، مواد و بهره گیری از روش های نوین مورد استفاده در این نوع معالجه در مقایسه با دیگر روش های درمان دندان آسیب دیده مانند قیمت دندان مصنوعی بالا نمی باشد.