معرفی برند های ایمپلنت

معرفی برند های ایمپلنت

برند اشترومن

شرکت اشترومن یکی از پیشگامان صنعت ایمپلنت دندانی محسوب می شود در سال 1954 دکتر اشترومن این شرکت را در سوئیس تاسیس نمود. این شرکت درسالهای اول بر روی الیاژ مورد استفاده در وسایل پزشکی متمرکز بود و بتدریج روی ایمپلنت های دندانی کار شد بطوریکه در دهه 80 و 90 میلادی به عنوان یکی از شرکت های اصلی تولید ایمپلنت دندان در دنیا بود این شرکت در توسعه و تحقیقات و نوع اوری به عنوان یکی از برند های مهم ایمپلنت دندان دنیا است که با وجود قیمت بالا سهم مناسبی در بازار اروپا و امریکای شمالی دارد معرفی برند ایمپلنت اس ال ای اکتیو این شرکت که باعث تسریع استخوان سازی و کاهش زمان ترمیم ایمپلنت به چهار تا شش هفته می شود یک گام اساسی در ایمپلنت های نسل جدید محسوب می شود. برند ایمپلنت های روکسوئید که در نواحی زیبایی استفاده می شود نیز از نوع اورری های اشترومن به حساب می اید. مرکز ایمپلنت جی دی مفتخر است که به عنوان همکار شرکت اشترومن و نماینده آن مهرارابن در شاخه ایران فعالیت دارد.

برند زیمر

زیمر یک کمپانی آمریکایی است این کمپانی از سال 1920 در تولیدات وسایل ارتوپدی فعال می باشد و توسط آقای جاستین زیمر پایه گذاری شده است از سال 1983 این شرکت در تولید ایمپلنت های دندانی نیز فعالیت خود را آغاز کرد و از جمله شرکت های مطرح در برند ایمپلنت های دندانی می باشد. این شرکت در سال 2013 شرکت بایومد که تولید کننده ایمپلنت تری ای است خریداری کرد و با این کار سهم بیشتری از بازار امریکای شمالی را در دست گرفت دو نوع ایمپلنت سویس پلاس و اسکرونت از تولیدات این شرکت است و نوع جدید ترابکولار که لقب گرانترین برند ایمپلنت را به خاطر نوع طراحی و استفاده از آلیاژتانتالیم (عنصر 73 از جدول مندلیوف) بجای تیتانیوم را دارد این نوع از برند ایمپلنت قابلیت بار گذاری در 6 هفته به علت تسریع استخوان سازی را دارد. مرکز ایمپلنت جی دی به عنوان یکی از مراکز اصلی زیمر در ایران شناخته می شود و همکار شرکت پیشرو دندان نماینده انحصاری زیمر در ایران می باشد.

برندBEGO

این شرکت در آلمان با سابقه بیست سال در زمینه ساخت ایمپلنت های دندانی فعالیت دارد البته کمپانی بقو با سابقه 125 ساله در تولیدات صنعتی دارد و قسمت ایمپلنت های دندانی زیر مجموعه این کمپانی است . قیمت این برند ایمپلنت به نسبت سه برند اشترومن و آسترا و زیمر پایین تر است میزان موفقیت این سیستم بالا بوده و جدیدا ایمپلنت های اراکس که نسل نوین این برند ایمپلنت است به بازار ارائه شده است. برند ایمپلنت بقو در مرکز ایمپلنت جی دی استفاده می شود و با شرکت روژان درمان نماینده رسمی شرکت بقو همکاری دارد.

DRS (Dental Ratio System)

دی ار اس یا دنتال رشیو یک سیستم ایمپلنت آلمانی است که توسط شرکت میزینگر که تولید کننده وسایل و فرز های دندانپزشکی است پایه گذاری شده است این سیستم شبیه برند ایمپلنت اشترومن است و بخصوص در دندانهای خلفی بسیار مناسب است .

Medentika Implant

مدینتیکا یک برند ایمپلنت آلمانی است شرکت مدینتیکا سازنده قطعات برای شرکت های دیگر از جمله اشترومن است برند ایمپلنت مدینتیکا شبیه برند استرا بوده و بهترین نوع قطعه اباتمنت را در بین همه ایمپلنت ها داراست از مزایای این برند ایمپلنت تحلیل بسیار کم استخوان و عدم شل شدن قطعه تاجی است قیمت این برند ایمپلنت به نسبت بالا بوده ولی نسبت به اشترومن ارزانتر است. در نواحی زیبایی این برند ایمپلنت توصیه می شود.

SGS

اس جی اس برند ساخت کشور لیختن اشتاین است سطح این ایمپلنت از مواد کلسیم فسفات پوشانده شده است که باعث می شود که ایمپلنت در دو ماه لود کرد فیمت این برند ایمپلنت مناسب بوده و از نظر سایزی متنوع است کلنیک آموزشی این شرکت در بوداپست مجارستان است ایمپلنت های کوتاه در این سیستم با طول 6 میلی متر در نواحی خلفی که تحلیل استخوان دارد بسیار کاربردی است.

برند آسترا

آسترا از سال 1985 فعالیت در زمینه ایمپلنت های دندانی را شروع کرد در سال 1991 میکروترد که باعث افزایش تماس استخوان و کاهش تحلیل استخوان می شود توسط این شرکت معرفی شد درسال 1990 هم سطح خاص برند ایمپلنت استرا بنام استئو اسپید که باعث تسریع در استخوان سازی می شود توسط این شرکت ارائه شد سیستم استرا بیشترین مقالات و تحقیقات علمی را دارا است و در بین تمام برند ایمپلنت ها کمترین میزان تحلیل استخوان گزارش شده است. این برند ایمپلنت جزء ایمپلنت های گران محسوب می شود این شرکت توسط شرکت دنس پلی امریکا خریداری شده است ولی هنوز با برند ایمپلنت استرا فعالیت دارد. مرکز ایمپلنت جی دی همکار شرکت استرا و نمایندگی این شرکت خسرو مدیسا طب در ایران است. برند ایمپلنت استرا برای نواحی زیبایی ایده آل است اگر از نظر هزینه و قیمت ایمپلنت مشکلی ندارید آسترا بهترین انتخاب برای نواحی زیبایی و خط لبخند است.

SWEDEN & MARTINA

شرکت سوئدن مارتینا در سال 1972 تاسیس شده است و حدود 20 سال در ساخت ایمپلنت تجربه دارد این برند ایمپلنت بهترین برند ایمپلنت ساخت کشور ایتالیا است و در رده ایمپلنت های بنام اروپا و دنیا محسوب می شود طراحی خاص این ایمپلنت باعث شده که ریسک شل شدن پیچ ایمپلنت به صفر برسد و سطح ایمپلنت نیز با زیرکونیوم سائیده می شود که جز طراحی های منحصر بفرد در کانکشن و سطح محسوب می شود این برند ایمپلنت جزء برند های به نسبت گران اروپا رده بندی می شود.