فلپ لس flapless یا روش قرار دادن ایمپلنت و پانچ بدون جراحی

روش قرار دادن ایمپلنت بدون جراحی ، روش پانچ یا کاشت دندان بدون جراحی که اصطلاحا فلپ لس گفته می شود در این روش جراح باید از وضعیت اناتومیک استخوان زیرین اطلاع کافی داشته باشد.

برای این منظور انجام سی بی سی تی ضروری است در صورتیکه وضع استخوان در نمای رادیوگرافی مناسب باشد و نیاز به پیوند استخوان و اعمال اضافی مانند اکسپنشن استخوان نباشد از روش فلپ لس می توان استفاده کرد.در این روش محل قرار گیری ایمپلنت دندانی با یک وسیله مخصوص به اندازه قطر ایمپلنت پانچ می شود و از همان ناحیه ایمپلنت دندان قرار داده می شود از مزایای این روش ورم کمتر و عدم برش در ناحیه و کاهش تحلیل استخوان است باید توجه داشت در همه موارد این روش توصیه نمی شود و در صورت کاربرد نامناسب می تواند عوارض مانند سوراخ شدن و پرفوراسیون استخوان ایجاد کند.

در مرکز تهران ایمپلنت این روش بصورت روتین در موارد لازم انجام می شود. از مزایای قرار دادن ایمپلنت دندانی بروش پانچ یا بدون جراحی ، تورم کمتر و کاهش ریسک تحلیل استخوان است .البته طبیعتا تجربه جراح و دقت عملکرد بالایی را می طلبد.

روش قرار دادن ایمپلنت دندان بدون جراحی با پانچ برای نواحی خلفی مانند اسیای بزرگ اول و دوم با داشتن شرایط ذکر شده مناسب است. یک نکته دیگر هم در روش پانچ سرعت عمل بالا است و زمان عمل هم کاهش پیدا می کند. البته توجه داشته باشید با تمام موارد ذکر شوه متاسفانه تبلیغات زیادی برای روش پانچ در فضای مجازی و مجلات به چشم می خورد که بدون توجه به موارد درست استفاده از این روش و بدون در نظر گرفتن خطرات و مشکلات تجویز نادرست ان به عنوان روش منحصر بفرد معرفی می شود و هزینه های بالایی به خاطر یک روش روتین وساده از مراجعین دریافت می شود.